Site İçi Arama

Ödemiş Kent Konseyi’nin meclis seçimleri başladı

Kasım ayı boyunca Salı ve Perşembe günleri yapılacak meclis seçimleri, Kadın Meclisi’nin genel kurulu ile başladı. Eski otogar üstündeki nikah salonunda yapılan genel kurul sonucunda, öğretmen Ümran Ateş Kadın Meclisi'nin başkanı seçildi.

    

Genel kurul, divanın oluşturulması ile başladı. Divana Seycan Arslan, Vildan Polat ve Fatma Taşlı seçildi. Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Safiye Özçelik’in açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, meclislerin kent konseyleri için önemine değinerek, ilk meclis genel kurulunun da Kadın Meclisi olmasının anlamlı olduğunu söyledi. Kent Konseylerinin işlevleri hakkında genel kurula katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, “Kent Konseyleri, kentlerin ortak aklıdır. Yatırım ve yaptırım gücümüz olmasa da kentimizin geleceği için gönüllü olarak bir araya gelip yerel yöneticilere projeler ortaya koymaya çalışacağız. Bunları da meclisler ve çalışma grupları ile birlikte yapacağız. Çalışma grupları ve meclislerden gelecek önerileri, ilgili kurumlara aktarıp uygun çözümler talep edeceğiz” dedi.
Vatandaşları, kent konseyinin çalışmalarına davet eden Taşlı, “Demokrasiler hemşerilerin yönetime katılması ile daha anlamlı hale gelir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Aday olan Ümran Ateş, Sevda Örten, Sezen Cerit, Hülya Ayazoğlu, Zarife Özcan, Müge Özata, Nehir Sayal, Hülya Tunç, Hatice Uygun, Sevim İnan ve Havva Pakcan Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yürütme kuruluna seçildiler. Yürütme kurulu üyesi Ümran Ateş de oy birliği ile başkanlığa seçildi.